Montaż klimatyzacji – przygotuj się na nadchodzące upały!

Klimatyzacja do domu, mieszkania i biura – ciesz się przyjemnym chłodem niezależnie od sytuacji!

Klimatyzacja do domu, mieszkania i biura – ciesz się przyjemnym chłodem niezależnie od sytuacji!

Profesjonalny i terminowy montaż klimatyzacji w domu lub biurze – skorzystaj z indywidualnej wyceny!

Klimatyzacje

Jeśli marzysz o komfortowych warunkach w swoim domu lub biurze przez cały rok, to trafiłeś we właściwe miejsce. Specjalizujemy się w kompleksowych rozwiązaniach klimatyzacyjnych, które sprawią, że poczujesz się zrelaksowany i zadowolony w każdym pomieszczeniu. Z doświadczeniem i pasją tworzymy idealne środowisko dla klientów, którzy pragną cieszyć się optymalną temperaturą, świeżym powietrzem i czystością na najwyższym poziomie. Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z montażu klimatyzacji w mieszkaniu lub domu!

Wykonujemy montaż klimatyzacji w:

Domach jednorodzinnych
Mieszkaniach
Biurach firmy
Domkach letniskowych

Montaż klimatyzacji – dlaczego my?

Terminowość

Wspólnie ustalimy dogodny dla Ciebie termin, w którym np. masz urlop by po powrocie cieszyć się przyjemnym chłodem w swoim domu. Zawsze dotrzymujemy terminów – jeśli ustalimy dogodny dzień montażu, w tym dniu rozpoczynamy naszą pracę

Czysty montaż

Z naszej strony dbamy nie tylko o zamontowanie urządzenia, ale również o ochronę przedmiotów i terenu wokół miejsca montażu. Czysty montaż klimatyzacji to dla nas priorytet, dlatego dbamy o każdy detal, aby zapewnić Ci pełne zadowolenie z naszych usług

5-letnia gwarancja urządzeń

Twoje zadowolenie jest dla nas kluczowym aspektem. Dlatego oferujemy 5 lat gwarancji na urządzenie oraz całą naszą pracę

Gwarancja satysfakcji

Jeśli Twoje urządzenie ulegnie awarii, zapewniamy jego naprawę lub wymianę w ciągu 4 dni od otrzymania zgłoszenia

Sprawdzone klimatyzatory

Każdy klimatyzator, które montujemy w domach naszych klientów jest dokładnie sprawdzone i przetestowane przez naszych specjalistów. Nie oferujemy klimatyzacji, której sami nie zamontowalibyśmy w swoim domu

Indywidualna oferta

Dla każdego z naszych klientów przygotujemy indywidualną wycenę, w zależności od Twoich potrzeb i wymagań. Dlatego bez względu na to czy potrzebujesz klimatyzacji do domu, mieszkania czy biura – znajdziemy odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie

Wiedza i doświadczenie

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie montażu klimatyzacji. Dodatkowo stale podnosimy nasze kwalifikacje podczas szkoleń i własnych testów. Dzięki temu posiadamy specjalistyczną wiedzę na temat naszych urządzeń, którą chętnie się z Tobą podzielimy

System ratalny

Jesteś zainteresowany klimatyzacją na raty? Nie ma żadnego problemu! Zapewniamy korzystny system ratalny, dzięki czemu każdy może zapewnić sobie optymalne warunki klimatyczne w swoich czterech ścianach

Profesjonalny i terminowy montaż klimatyzacji w domu lub biurze – skorzystaj z indywidualnej wyceny!

Zamów wycenę
  Klimatyzacja do domu, mieszkania i biura – oferta Insztal

  Klimatyzacja to niezastąpione rozwiązanie, które zapewni Ci optymalne warunki klimatyczne. Bez względu na to, czy szukasz klimatyzacji do domu czy biura – nasza oferta jest skierowana do Ciebie. Dzięki naszym zaawansowanym systemom klimatyzacyjnym, zapewnimy Ci idealną temperaturę oraz odpowiednią wilgotność powietrza, abyś zawsze czuł się komfortowo we własnych czterech ścianach.
  Rozwiń tekst

  Jak przebiega i ile trwa montaż klimatyzacji?

  Montaż klimatyzacji rozpoczyna się od powieszenia jednostki wewnętrznej i wywiercenia otworu na wylot przez ścianę. W dalszej kolejności następuje montaż agregatu oraz podłączenie rur chłodniczych. Po tym etapie weryfikujemy szczelność, aby mieć pewność, że montaż przebiegnie bez zarzutu. Kolejne kroki to podłączenie niezbędnych przewodów, wpuszczenie czynników oraz testowe uruchomienie klimatyzacji wraz z analizą parametrów.

  Po zakończonym montażu przeprowadzamy szkolenie klienta z zakresu obsługi klimatyzacji, kończymy kwestie formalne oraz sprzątamy po sobie, aby klient mógł od razu cieszyć się chłodnym powietrzem. Cały proces montażu klimatyzacji trwa do 5 godzin.

  Od czego zależy wybór klimatyzacji?

  Musisz wiedzieć, że nie istnieje jeden „super klimatyzator”, który będzie uniwersalnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia. Dlatego zanim wybierzemy optymalne urządzenie musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, a następnie dostosować klimatyzację do indywidualnych preferencji. Wybierając sprzęt kluczowe jest:

  1. Jak dobrze ocieplony jest budynek – im słabiej zaizolowany jest budynek, tym mocniejszą klimatyzację musimy wybrać.
  2. Jaki jest metraż pomieszczenia – w przypadku dobrze ocieplonych budynków z reguły przyjmujemy 30W/1m2.
  3. Czy istnieją zyski cieplne – jeśli pomieszczenie jest mocno przeszklone, znajduje się w nim dużo komputerów bądź regularnie przebywa w nim duża ilość osób, musimy wybrać klimatyzację o większej mocy.
  4. Klasa energetyczna – czasami dobrym wyborem jest odrobinę droższe urządzenie, które pozwoli na późniejsze zaoszczędzenie na rachunkach.
  5. Czy mamy dodatkowe wymagania – istotną kwestią są również dodatkowe wymagania naszych klientów, w tym czy poszukują sprzętu wyposażone w WiFi, lampę UV, jonizator lub cichszego niż tradycyjna klimatyzacja.
  6. Wygląd i kolorystyka – obecne urządzenia występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możesz swobodnie dobrać klimatyzator pasujący do stylu Twojego wnętrza.

  Klimatyzacja do bloków i domów w zabudowie bliźniaczej, szeregowej – klimatyzacja w mieszkaniu powinna być wyposażona w cichy agregat. Dzięki temu odgłosy urządzenia nie będą przeszkadzały sąsiadom.

  Jaki jest metraż pomieszczenia – w przypadku dobrze ocieplonych budynków z reguły przyjmujemy 30W/1m2.

  Czy istnieją zyski cieplne – jeśli pomieszczenie jest mocno przeszklone, znajduje się w nim dużo komputerów bądź regularnie przebywa w nim duża ilość osób, musimy wybrać klimatyzację o większej mocy.

  Klasa energetyczna – czasami dobrym wyborem jest odrobinę droższe urządzenie, które pozwoli na późniejsze zaoszczędzenie na rachunkach.

  Czy mamy dodatkowe wymagania – istotną kwestią są również dodatkowe wymagania naszych klientów, w tym czy poszukują sprzętu wyposażone w WiFi, lampę UV, jonizator lub cichszego niż tradycyjna klimatyzacja.

  Wygląd i kolorystyka – obecne urządzenia występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możesz swobodnie dobrać klimatyzator pasujący do stylu Twojego wnętrza.

  Jaki klimatyzator do domu i mieszkania? Pomagamy w doborze urządzenia

  • Klimatyzacja do bloków i domów w zabudowie bliźniaczej, szeregowej klimatyzacja w mieszkaniu powinna być wyposażona w cichy agregat. Dzięki temu odgłosy urządzenia nie będą przeszkadzały sąsiadom.
  • Klimatyzacja do domku letniskowego – w przypadku domków letniskowych dobrze sięgnąć po urządzenie wyposażone w moduł WiFi, aby móc zdalnie włączyć klimatyzację przed przyjazdem. Dodatkowo ważna jest funkcja „frozen protect”, która pozwala utrzymać temperaturę w wysokości 8 stopni w pomieszczeniu, dzięki czemu woda w instalacji nie zamarznie podczas zimy.
  • Klimatyzacja do ogrzewaniaklimatyzacja grzewcza powinna być przede wszystkim oszczędna. Musi mieć „pakiet zimowy”, czyli grzałkę tacy ociekowej i karteru sprężarki w jednostce zewnętrznej. Dobrze też jeśli posiada elektroniczny zawór rozprężny który pozwoli ograniczyć zużycie prądu.
  • Klimatyzacja do sypialni klimatyzacja w sypialni powinna być przede wszystkim cicha, aby nie zakłócała snu. Dodatkowo warto wybrać model z możliwością wyłączania podświetlenia temperatury, aby światło nie raziło w oczy.
  • Klimatyzacja w salonie – urządzenie powinno mieć jonizator powietrza, dzięki któremu kurz w naszym domu nie będzie się tak unosił i poprawi się jakość powietrza. Powinno również pasować do wnętrza, w końcu to salon i tam przyjmujemy gości.
  • Klimatyzacja do biura – w tym przypadku nie są wymagane żadne dodatkowe funkcje. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

  Jak działa klimatyzacja?

  Zgodnie z termodynamiką, ciała o dwóch różnych temperaturach będą dążyły do wyrównania się. Cieplejsze ciało przekaże część energii na drugie, zimniejsze ciało – nigdy nie odwrotnie. Więc jeśli chcemy przetransportować ciepło z zimniejszej strony na cieplejszą, wykorzystujemy właściwości gazów. Gaz przy rozprężaniu staje się zimniejszy, a przy sprężaniu cieplejszy.

  Klimatyzacja nie „daje” zimna, ona tylko transportuje ciepło. jeśli chłodzimy w pomieszczeniu to zabieramy z niego energię (czyli temperaturę) na zewnątrz, a w przypadku ogrzewania, transportujemy ciepło z zewnątrz do środka. Cała mechanika klimatyzacji wykorzystuje 4 główne elementy: sprężarkę, skraplacz, element rozprężny oraz parownik.